آروین صداقت کیش کوارتت های بلا بارتوک را بررسی می‌کند

با درس‌گفتاری درباره‌ کوارتت‌های بارتُوک، موسیقی و سرچشمه‌های گیهان

در این دوره مدرس سعی دارد با نگاهی به این آثار مرجع در حوزه موسیقی معاصر، جایگاه آنها را در تاریخ یک‌صد ساله موسیقی مدرن ارزیابی کند تا مشخص شود چه مسیری پس از کوارتت های بتهوون طی شد که خلق این‌گونه آثار ممکن شد. همچنین در این مسیر با نگاهی اجمالی به زیبایی‌شناسی آثار بارتوک، مجموع شرایط موسیقایی حاکم بر نیمه‌ نخست قرن بیستم، و آن منابعی که آبشخور آثار بارتوک‌اند بررسی می‌شود.
 
علاقه‌مندان حضور در «درس‌گفتاری درباره‌ی کوارتت‌های بارتُوک» می‌توانند به سایت مدرسه بیدار مراجعه کنند. موسیقی و سرچشمه‌های گیهان برای علاقه‌مندان شرکت در دوره به‌صورت آنلاین و حضوری مهیا است و همچنین تهیه فیلم جلسات یا همان دوره آفلاین نیز ممکن است.


منبع: https://www.musicema.com/node/406765در این دوره بررسی شش کوارتت بِلا بارتُوک می‌شوند که چگونه از سال ۱۹۰۹ تا ۱۹۳۹ ساخته شدند، و چگونه بارتوک در ادامه راه شوئنبرگ و استراوینسکی به‌عنوان سومین آهنگسازی است که تا نیمه اول قرن بیستم توانسته به زبان موسیقایی تازه‌ای دست بیابد و آثار شایسته‌ای خلق کند.

آروین صداقت کیش کوارتت های بلا بارتوک را بررسی می‌کند

موسیقی ما- آروین صداقت کیش، دوره در گفتار کوارتت های بارتوک را برگزار می‌کند. این دوره از تاریخ شنبه 29 مرداد در مدرسه بیدار آغاز می‌شود و به مدت پنج جلسه در غروب روزهای شنبه ادامه خواهد داشت.


منتشر شده

در

توسط