ارشاد آمادگی خود را برای انتشار آثار «محسن نفر» اعلام کرد

 موسیقی ما- محمود سالاری (معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به همراه محمد اله‌یاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی) و امیرعباس ستایشگر (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران) با حضور در منزل محسن نفر موسیقیدان، پژوهشگر، مدرس و نویسنده موسیقی با او دیدار کردند.
 
محسن نفر در این دیدار ضمن اشاره به تعریف هنر، از اهمیت توجه به آن برای رسیدن به کمال گفت و نقش هنرمندان در جامعه را مهم دانست و رسالت هنرمند را ایجاد اثری دانست که باعث اثربخشی و تقرب به خداوند باعث پیشرفت در سطح جامعه شود.
 
در این دیدار محمد الهیاری ـ‌ مدیرکل دفتر موسیقی ـ ضمن اشاره به آثار محسن نفر و جایگاه علمی وی، از آمادگی این دفتر و انجمن موسیقی ایران برای تعامل و انتشار آثار این هنرمند و همچنین برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با موضوعات تخصصی در حوزه موسیقی با حضور او خبر داد.
 
معاون امور هنری هم در این دیدار با بیان اهمیت توجه به ذائقه موسیقایی مخاطبان از تولید آثار باکیفیت و تأثیرگذار گفت و افزود: محسن نفر از سرمایه‌های فرهنگی هنری کشور است که آثار و نوشته‌های ارزشمندی در زمینه موسیقی دارد و باتوجه به جایگاه ایشان در موسیقی می‌توان جریانات هنری تأثیرگذاری در جهت اعتلای هر چه بهتر موسیقی فاخر کشور ایجاد کرد.
 
محسن نفر متولد ۱۳۳۹ در تهران، آهنگساز، پژوهشگر، مدرس موسیقی و نوازنده تار و سه‌تار و دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی آهنگساز و نوازنده تار آلبوم‌های وصل مستان، شمس الضحی، باغ ارغوان، یاد یار و فکر نو، یاس، خاکستری، آبی، سرگردان است. او همچنین آهنگسازی چند فیلم را بر عهده داشته‌ است.


منبع: https://www.musicema.com/node/406881در دیدار با آهنگ‌ساز برجسته عنوان شد

ارشاد آمادگی خود را برای انتشار آثار «محسن نفر» اعلام کرد