اشتباهات در خرید اسب 10 اشتباه بزرگ در خرید اولين اسب که شاید مرتکب شوید | RoyalHorse

اسب عربی در خاورمیانه به وجود آمده اند و از طریق جنگ ها به سرتاسر دنیا انتشار یافته اند. این اسب قدی به طول 142 تا 154 سانتی متر دارد و وزن آن بین 350 تا 450 کیلوگرم است. این اسب به رنگ های کهر، مشکی، کرنگ و نیله(خاکستری) یافت بازار اسب تهران می شوند. عمده ترین رنگ هایی که در این نژاد یافت می شوند به ترتیب کهر، نیله و کرنگ می باشند. تیره جاف بیشترین جمعیت را دارد و بیشتر به رنگ سیاه و سفید است و در کردستان موجود است.

در این مقاله به قیمت اسب و عوامل تاثیر گذار بر قیمت اسب می پردازیم. این اسب در سیستان و بلوچستان زندگی می کند، متاسفانه به دلیل بی توجهی به این گونه نژاد، در حال انقراض هستند. ۲۰۷ دستی سه‌شنبه دوم اسفند در بورس کالا درمقایسه با عرضه قبلی ۱۴۰ میلیون گران‌تر فروخته شد.

  • مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت دخانیات ایران در دفتر مرکزی شرکت برگزار شد.
  • علت این که به این اسب ایرانی، اسب عربی می گوییم، وسعت سرزمین پهناور ایران در سالیان دور بوده است.
  • اسب سواری هستند، می گویید نه؟ کافیست فقط یک بار آن ها را با این حیوان زیبا آشنا کنید؛…
  • از طرفي ديگر تربيت اسب يك حرفه كاملا تخصصي است و اگر رام شدن اسب درست انجام نشود می تواند خطرناک باشد.
  • مردمک چشم نباید بیش از حد گشاد یا بسته باشد اما تحت تأثیر نور تغییر خواهد کرد.

مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت دخانیات ایران در دفتر مرکزی شرکت برگزار شد. چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. اسب‌ها به علت تغذیه از غذای سبز و آبدار اغلب مدفوع سبز رنگ و بی‌شکل نظیر مدفوع گاو دارند و به علت تغذیه از علوفه خشک و خرد شده به حجم زیاد، دفع به شکل‌های مشکی و سفت و سخت خواهند داشت. هنگامی که از پهلو بررسی و معاینه صورت می‌گیرد، یک خط فرضی عمودی از ناحیه لگن تا نقطه مفاصل خرگوشی باید کشید. زاویه مفصل stifle و مفصل خرگوشی باید نه بسیار زیاد و نه بسیار کم باشد. اعضای حرکتی باید در ناحیه پنجه گرد و در پاشنه فراخ و وسیع باشند.

مادیان دو خون تروبرد ابستن ۷ماه از سیلمی پرشی

قیمت یک اسب خونگرم بسته به عوامل مختلفی مانند سن اسب، نژاد، شجره نامه، سطح تمرین و سابقه مسابقه می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی، اسب های خونگرم به دلیل ورزشکاری، تطبیق پذیری و محبوبیت در دنیای سوارکاری، گرانتر از سایر نژادها هستند. قیمت اسب اصیل بسته به عوامل مختلفی از جمله شجره نامه، سن، جنسیت، عملکرد مسابقه، وضعیت فیزیکی و پتانسیل کلی برای موفقیت در پیست مسابقه یا سایر رشته های اسب می تواند بسیار متفاوت باشد. اسب کاسپین اولین بار در دهه 1960 به اروپا معرفی شد، زمانی که گروهی از اسب ها از ایران به انگلستان آورده شدند. این نژاد به دلیل اندازه کوچک، ظاهر جذاب و توانایی ورزشی خود به سرعت در اروپا محبوبیت یافت.

یکی از نکته های بسیار مهم در رابطه با نگهداری کردن و پرورش این موجود زنده رژیم غذایی آن می باشد، این حیوان به دلیل حساس بودن بایستی به تغذیه آن توجه زیادی کرد و از یونجه، غلات و غیره استفاده نمود. برای ارزیابی اندام‌های حرکتی قدامی در اسب، حیوان باید روی یک سطح صاف، هموار و سخت به طور موزون بایستد به طوریکه وزنش بر روی چهار دست و پا تحمل گردد. هنگامی که اسب را از جلو برانداز می‌کنیم، سینه باید به وضوح فراخ و توسعه یافته و عضلانی باشد و پاها باید راست باشند. یک اسب لاغر، الزاماً ناسالم نیست چرا که بر اساس نوع فعالیت و سنشان وزن معینی دارند. اگر به طور اتفاقی و یا در یک دوره زمانی، یک اسب وزنش را به تدریج از دست بدهد باید به دقت آن را مورد بررسی قرار داد، چرا که از دست رفتن وزن همراه با علائم دیگری مثل پوشش ضعیف، اسهال، کم اشتهایی، سستی یا شرایط کاری ضعیف از مشخصه‌های به اختلال افتادن سلامتی هستند. مواردی که برای خرید اسب باید در نظر داشته باشید بسیار است حرفه ای ها در این زمینه تخصص بیشتری دارند بنابراین توصیه می شود حتما در این زمینه با مشاوران حرفه ای در این مجموعه در تماس باشید تا خرید با کیفیت داشته باشید.

آخرین نظرات

اشتباهات در خرید اسب 10 اشتباه بزرگ در خرید اولين اسب که شاید مرتکب شوید | RoyalHorse

منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: