جایزه لاتین گرمی به هنرمند نوظهور در سن ۹۵ سالگی تعلق گرفت

در بیست و سومین مراسم

 موسیقی ما- «آنجلا آلوارز» پس از سال‌ها خوانندگی برای خانواده و دوستان، در سن ۹۰ سالگی شروع به ضبط رسمی آثارش کرد و حالا جایزه لاتین گرمی را برای هنرمند نوظهور در سن ۹۵ سالگی کسب کرده است تا کهن‌سال‌ترین برنده تاریخ جوایز موسیقی لاتین گرمی شود.
 
ایسنا گزارش داده، او پس از چندین دهه نوشتن آهنگ و اجرا برای دوستان و خانواده، سرانجام در ۹۰ سالگی نخستین کنسرت خود را در هالیوود برگزار کرد. سرانجام نوه او «کارلوس» با کمک «اندی گارسیا» بازیگر کوبایی، آهنگ‌های «آنجلا آلوارز» را در آلبومی ضبط کرد که این آلبوم موسیقی سال گذشته منتشر شد و در نهایت جایزه لاتین گرمی را برای این هنرمند باسابقه به ارمغان آورد.
 
«آنجلا آلوارز» پس از کسب جایزه لاتین گرمی برای هنرمند نوظهور گفت: «کسانی که هنوز رویاهای خود را محقق نکرده‌اند، بدانید که اگرچه زندگی سخت است، اما همیشه راهی برای خروج وجود دارد و با ایمان و عشق می‌توان به همه چیز دست یافت».
 
«آنجلا آلوارز» که در کوبای قبل از انقلاب بزرگ شد از سوی پدر و پدربزرگش برای پیگیری عشقش به موسیقی منع می‌شد اما با ازدواج و بچه دار شدن در خفا آهنگ می‌نوشت. پس انقلاب کوبا که منجر به دهه‌ها رهبری فیدل کاسترو شد، «آلوارز» تصمیم گرفت که سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش را بگیرد و چهار فرزندش را به آمریکا فرستاد و خودش نیز در نهایت به فرزندانش پیوست؛ اما زندگی آزمون دشواری پیش روی او قرار داد و او همسر و تنها دخترش را به دلیل سرطان از دست داد. با این وجود، او به آهنگسازی و خوانندگی خود ادامه داد و بیشتر آثار خود را فقط با نزدیک‌ترین افراد به اشتراک می‌گذاشت.
 
«آلوارز» پس از کسب جایزه بهترین هنرمند نوظهور در بیست و سومین مراسم سالانه  گرمی لاتین، همه رویاپردازان را تشویق کرد و با تقدیم جایزه خود به کشورش کوبا گفت: «افرادی هستند که تسلیم می‌شوند، اما من تسلیم نشدم ـ من همیشه جنگیدم. به شما قول می دهم هیچ وقت دیر نیست».


منبع: https://www.musicema.com/node/406973جایزه لاتین گرمی به هنرمند نوظهور در سن ۹۵ سالگی تعلق گرفت