دستگاه هواساز چیست و اجزای اصلی آن کدام اند آی تهویه-بتا تهویه

قطر این فریم ها باید طوری طراحی شوند که امکان عایق کاری 2 اینچی وجود داشته باشد. بله شرکت آسا تهویه، فروش هواسازهای آپارتمانی را انجام میدهد. در برخی از این دستگاه ها، دما و رطوبت هوا به طور دقیق تنظیم نمی شود. این نوع فیلترها که به عنوان پیش فیلتر استفاده می گردد به راحتی قابل شستشو و تعویض می باشد ذرات با قطر بالاتر از ۱۰۰۰ میکرون را می توانند با راندمان ۶۰ درصد و با قطر بالاتر از ۱۰۰ میکرون با راندمان ۲۰ درصد جذب میکند. در واقع دستگاه روفتاپ پکیج ترکیبی از دستگاه هواساز و کندانسینگ یونیت هست که بسیاری آن را ترکیب جیلر و هواساز معرفی می کنند.

روشهای کنترل میزان هوادهی کانال هواساز در شرایط مختلف

هواسازهای کوچک دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده می باشند و تحت عنوان ترمینال یونیت معرفی می شوند. این ترمینال یونیت های ساده را کویل دمنده یا فن کویل می گویند. هواساز های بدون برگشت هوا کاملا با استفاده از هوای تازه در شرایط استفاده %۱۰۰ هوا را از بیرون میگیرند و هیچ هوای برگشتی به آنها وارد نمیشود. رطوبت سازها یا رطوبت زن ها باید در جاهایی نصب شوند که هوا بتواند بخار مورد نیاز را جذب کند.

هواساز با مکش هوا و فیلتراسیون و کاهش یا افزایش دمای آن شرایط مناسب جهت کاربری مورد نظر را ایجاد شرکت برودت تهویه آسایش نسیم می‌کند. وظیفه تامین آب گرم کویل گرمایشی با بویلر یا پکیج گرمایشی و تامین سرمایش کویل سرمایشی با چیلر یا کندانسینگ یونیت است. از دیگر قطعاتی که در ساختار این سیستم به کار رفته است کویل می باشد.

  • با توجه به راندمان بالای این نوع دستگاه ها اضافه هزینه اولیه در زمان بسیار کوتاهی مستهلک می گردد.
  • این نوع فیلترها قادرند ذرات را تا بزرگی 0.3 میکرون را فیلتر کنند .
  • امکان استفاده از هیتر الکتریکی نیز بجای کویل آبگرم وجود دارد.
  • ناگفته نماند که با توجه به نوع کارایی هواساز‌ها عموما برخی برای معرفی این دستگاه از واژه هوارسان استفاده می‌کنند که این موضوع کاملا درست است.
دستگاه هواساز چیست و اجزای اصلی آن کدام اند آی تهویه-بتا تهویه

به وسیله ترموستات نصب شده در اتاق یا راهرو یا مکان مناسب دیگر (مانند حالت فن کویل) به فن دستگاه هواساز فرمان تغییر دور موتور و فن، خاموش و روشن داده می شود. سیستم کنترل لازم است به گونه ای طراحی شود که ابتدا مجموعه ترموستات کانالی وشیر سه راهی عمل نماید و سپس در مرحله بعد در صورت لزوم ترموستات اتاقی به بادزن دستگاه دستور تغییر دور دهد. از مزایای این سیستم امکان کنترل دما و رطوبت، کاربرد آن برای فضاهای وسیع، امکان کنترل درصد هوای تازه در فصول مختلف سال بوده و از معایب آن هزینه اولیه نسبتاً بالا و نیاز به مراقبت و نگهداری توسط پرسنل کارآزموده می‌باشد.

سیستم رطوبت زنی

در مکان های مانند محیط های صنعتی از هواساز های سایز بزرگ استفاده می شود که به پنل های عایقی مجهز می باشند. این هواساز ها با وجود این که دارای سایز بزرگی هستند ولی هیچ گونه سر و صدایی از این هواساز ها شنیده نمی شود. در زیر این هواساز ها از فولاد ریلی استفاده می کنند برای افزایش استحکام آن ها. امروزه شما می بینید که در بعضی از منازل حتی امکان نصب هواسازهای آپارتمانی در بالکن نیز امکان پذیر می باشد. نکته‌ای که در خصوص هواساز‌ها باید به آن توجه کنید این موضوع است که هواساز‌ها عموما در ابعاد متفاوتی و معمولا به صورت سفارشی تولید می‌شوند تا به نیاز مخاطبین و مصرف کنندگان نزدیک‌تر باشد.

فن دمنده (Supply Fan)


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: