دفتر موسیقی صداوسیما از ۲۰ شاعر و نی‌نواز تجلیل می‌کند

دفتر موسیقی صداوسیما از ۲۰ شاعر و نی‌نواز تجلیل می‌کند

موسیقی ما- دفتر شعر و موسیقی و سرود سازمان صداوسیما با برگزاری مراسم «نای و نی» از ۲۰ شاعر و نی‌نواز شهیر تجلیل می‌کند. دفتر شعر و موسیقی و سرود صدا و سیما در تلاش است برنامه‌های ماهانه‌ای تدارک ببینید که به موسیقی نواحی و شعر می‌پردازد.
 
بر این اساس در اولین برنامه که ماه گذشته برگزار شد از آلبوم دولتمند خالف، خواننده تاجیکستان رونمایی شد؛ که این آلبوم تلفیقی از شعر و موسیقی بود.
 
قرار است روز سه شنبه (۱۱ مرداد ماه) هم‌زمان با چهارم ماه محرم، دومین برنامه را ساعت ۱۵ الی ۱۷ در سالن کوثر سازمان صدا و سیما برگزار شود.
 
قزوه، مدیرکل دفتر موسیقی صداوسیما درباره ی افرادی که در این مراسم از آنها تجلیل خواهد شد، گفت: «در بین این افراد فقط یک شاعر پاکستانی داریم و بقیه دوستان از برجسته‌ترین استادان ایرانی هستند؛ استاد دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی، استاد علی انسانی، قادر طهماسبی همچنین شاعرانی همچون نغمه شاهسوندی، سیداحمد شهریار از پاکستان، مرتضی امیری اسفندقه، عبدالجبار کاکایی، سعید بیابانکی، سعید حدادیان و بنده به عنوان شاعر در خدمت عزیزان خواهم بود.»
 
او همچنین به اسامی نی‌نوازان حاضر در این مراسم اشاره کرد و افزود: «در جمع نی‌نوازان امیر سیاوش‌پور، حسین قاسم‌زاده، امیر آزاد، مرتضی صناعی، حسن علی‌تبار، سعید فهیمی، منوچهر قیوم، جمشید قلی‌پور سیاوش اسدپور و حسین مشکان حضور دارند؛ به‌علاوه در این مراسم از  استاد حسن ناهید، نوازنده چیره‌دست  و استاد کیانی‌نژاد تجلیل خواهیم کرد.»
 
مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما درباره ادامه‌دار بودن این برنامه‌ها خاطرنشان کرد: «در ادامه قصد داریم سراغ استادان دوتارنواز خراسانی، شروه‌خوانی بوشهر، موسیقی سیستان و بلوچستان، تنبور نوازان کرمانشاه  و دف نوازان کردستان برویم و از تمام نواحی موسیقی ایران بهره‌مند شویم.»


منبع: https://www.musicema.com/node/406719

با برگزاری مراسم «نای و نی»


منتشر شده

در

توسط