«رضا یزدانی» برای تیم ملی خواند

در پروژه‌ای با موسیقی «بابک زرین»

«رضا یزدانی» برای تیم ملی خواند

پروژه تولید ترانه مردمی «ایران صدای نفسامه» برای حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر توسط بخش خصوصی بالاخره به پایان رسید. آهنگی که با صدای «رضا یزدانی» و موسیقی «بابک زرین» و ترانه «مهدی ایوبی» و تنظیم «بهتاش زرین» به زودی منتشر خواهد شد. مراحل تولید آن هم از اواخر تیرماه آغاز شده بود.  شنیده‌ها حکایت از آن دارد که ترانه” ایران صدای نفسامه “برای تیم ملی در جام جهانی پیش رو از نظر موسیقی و ترانه، فضای متفاوتی نسبت به کارهای گذشته‌ رضا یزدانی و بابک زرین دارد. همچنین گفته شده که این آهنگ نسبت به سایر قطعات رسمی تیم ملی ایران در جام‌های جهانی قبلی هم از نظر محتوای کلام و فرم موسیقی، تفاوت‌های زیادی دارد. این آهنگ از نظر فرم و محتوا ضمن حفظ المان‌های حماسی و متناسب با فضای فوتبال جام جهانی، با در نظر گرفتن سلایق نسل جوان و نوجوان تهیه شده است.

به تازگی هم از سوی فدراسیون فوتبال، «محمد معتمدی» به عنوان خواننده آهنگ تیم ملی در جام جهانی 2022 انتخاب و معرفی شده بود. اما این خبر در حالی اعلام شد که او ساعاتی بعد اعلام کرد که آهنگ جدیدی اجرا نکرده و اثر مذکور از میان آهنگ‌های گذشته او انتخاب شده است.
 
البته زمزمه‌هایی هم درباره نام‌های جدید به عنوان خواننده آهنگ تیم ملی در جام جهانی به گوش می‌رسد. چرا که فدراسیون اعلام کرده که به دنبال یک آهنگ مناسب نسل جوان و نوجوان هم هست.
 
تولید آهنگ تیم ملی با صدای رضا یزدانی و موسیقی بابک زرین بیش از سه ماه زمان برد و ضبط آن در فصل تابستان انجام شده بود. به گفته دست اندرکاران پروژه، این آهنگ به سفارش فدراسیون فوتبال آماده نشده و با حمایت و بودجه بخش خصوصی و صرفاً برای حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2022 قطر و برای هواداران آماده شده است.
 
رضا یزدانی در حالی برای تیم ملی خوانده که سابقه اجرای آثاری مانند ترانه “وطن یعنی “برای جام جهانی ۲۰۱۶ برزیل و ترانه “پرچم ” سرود رسمی کاروان المپیک ایران در رقابت‌های اینچه اون کره جنوبی را دارد.
 
در ادوار گذشته جام‌های جهانی شهرام ناظری، امیر تاجیک، احسان خواجه‌امیری و سالار عقیلی به عنوان خوانندگان آهنگ رسمی تیم ملی در این رقابت بزرگ فوتبالی انتخاب شد و آثارشان تولید و منتشر شد. آثاری که هرکدام با نظرات گوناگونی مواجه شدند و اکنون باید دید این بار رضا یزدانی چگونه مورد محک مخاطبان و علاقه‌مندان موسیقی و فوتبال قرار می‌گیرد.

اختصاصی سایت «موسیقی ما»


منبع: https://www.musicema.com/node/406958

منبع: 


منتشر شده

در

توسط