فایده شناسایی دایرکتوریهای معتبر چه بود؟

شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات سئو مانند کد سئو با ارائه خدمات سئو تحت عنوان سئو ارزان، خدمات کامل و پایه ای را ارائه می دهند. از آنجایی که امروزه تعداد افرادی که برای رفع نیازها و خرید محصولات مد نظرشان از فضای اینترنت استفاده میکنند اهمیت قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل روز به روز بیشتر و بیشتر میشود چراکه اکثریت کاربران علاقه ای به سر زدن به صفحات دوم و سوم و… بهتر است بدانید که ۵۰ درصد کاربران موبایلی و ۵۰ درصد کاربرانی که از طریق تبلت و دسکتاپ جستجو می کنند، بازدید از جستجوی محلی یک کسب و کار را انجام می دهند. کامنتهای موجود در کدها را پاککنید، این کار باعث بالا رفتن سرعت دسترسی و تفسیر کدها توسط رباتهای گوگل و مرورگرها میشود. منظور از سئو فنی مجموعه روشهایی است که با استفاده از آنها باعث بهبود روند کروال کردن وب سایت میشود.

بحث ریسپانسیو بودن وب سایت ها همین موضوع را شامل میشود، البته در حال حاضر اغلب وب سایت ها این موضوع را پیاده سازی کرده اند، حتی قالب های آماده مانند قالب های پلتفرم وردپرس به طور پیش فرض از ریسپانسیو بودن پشتیبانی میکنند. بهینه سازی فایل روبوت (robots.txt): به طور خلاصه این مورد یک فایل متنی است که شامل تمام دستورالعمل های مورد نیاز سایت و خزشگر ها برای ایندکس کردن صفحات است. به عنوان مثال در سایت های فروشگاهی، ممکن است برای یک محصول چندین صفحه ساخته شده باشد. با اجرای اصول سئو تکنیکال در سایت خود، در واقع مشکلات فنی مربوط به سئو را در سایتتان برطرف کردهاید و به این ترتیب راه را برای کسب رتبههای بهتر در گوگل و سایر موتورهای جستجو هموار ساختهاید. به این ترتیب از دیدگاه گوگل به عنوان مرجع و برند شناخته میشوید و نهایتا تمام صفحات شما قدرت رتبه گیری پیدا میکنند. بدین ترتیب تا به اینجای کار متوجه شدیم که بدون سئو یا بهینه سازی سایت، نمی توان راه را برای حضور در جمع بهترین ها و یا صفحه نخست گوگل باز کرد. ایجاد صفحات جایگزین زمان ساخت اولیه، هزینه و حجم کار را افزایش میدهد.

گوگل قسمتی از متن شما را در توضیحات متا یا دیسکریپشن شما قرار میدهد. اما همان طور که در بالا دیدید، عکس قرار داده شده در متن را نمی بینند و فقط لینک ها و متن خام را بررسی می کنند. را در صفحات تکراری بهدرستی اعمال میکند. اما در عکس سمت راست، فقط سه نتیجه نشان داده شده است که به آن “پک جدید سهتایی” بعد از اعمال الگوریتم کبوتر است. در مرحله بعدی در سئو فنی سایت، باید یک فایل robots.txt ایجاد کنید. محتوای این تگ باید ماهیت نوشته را دربر داشته باشد و برای هر یک از صفحات سایت تنها یکی از آن وجود داشته باشد! یکی از مهمترین مواردی که عموما در پروژههای سئو به آن توجه کافی نمیشود سئو تکنیکال است. در مرحله ۲ شما پیش خودتان به یک نتیجه فرضی درباره پرسوناها رسیدهاید. بنابراین حتماً برای سایت خود یک گواهی SSL تهیه کرده و سپس کلیه URLهای سایتتان را از http به https انتقال دهید. با نصب SSL روی سرور ، تنها می توانید با HTTPS به سایت خود دستیابی داشته باشید. از آنجا که داشتن گواهی SSL یکی از معیارهای مهم گوگل برای رتبهبندی سایت شد در نتیجه در سئو تکنیکال داشتن این گواهی حتما باید بررسی شود.

قالب دیوی یکی از قالب های وردپرس چندمنظوره پرفروش است. نگران نباشید – این برنامه رایگان است و قرار نیست برای این کار پولی پرداخت کنید. به کار بردن کلمات کلیدی زیاد در عنوان خزندههای گوگل را سردرگم میکنند. بعبارتی تصویر باید موضوع مقاله را منعکس کند، یا اهداف گویا در مقاله را به مخاطب انتقال دهد. برای اینکه گوگل متوجه این مورد نشود شما باید تصویر را ویرایش کنید. اگر یک عکس بارگذاری نشود، Alt Text آن تصویر به جای آن عکس نمایش داده میشود و تنها تصاویری در قسمت نتایج تصویری گوگل (Images) نشان داده می شوند که Alt text داشته باشند. در انتهای مقاله بهترین افزونه سئو وردپرس اگر بخواهیم از بین همه این افزونه ها فقط یک مورد را انتخاب کنیم، در صورتی که به یک افزونه ساده و آسان برای استفاده نیاز دارید، Yoast خواهد بود. این توصیه برای سایتهای کوچک و ساده قابل توجیه است ولی به دلیل برخی پیچیدگیها و سختیهایی که پیادهسازی آن دارد اغلب در حد یک توصیه باقی میماند و عملی نمیشود.اگر با روش استفاده از تگ کنونیکال آشنا نیستید، نگران نباشید! اگر بخواهیم خیلی ساده به شما بگوییم سئو یک وب سایت به سه بخش داخلی یا on-page، خارجی یا off-page و تکنیکال یا فنی تقسیم میشود.

به نسبت محبوبیت هر یک از مرورگرها باید توجه خاصی به درست نشان داده شدن وبسایت در آن مرورگر داشته چه کار هایی برای سئو در اصفهان انجام دهیم؟ باشید. زمان بارگذاری صفحه وب زمانی است که بین ارسال درخواست به سرور و زمان ارائه آن در مرورگر صرف می شود. بدیهی است که اگر سایز فایل html زیاد باشد، مرورگر ابتدا باید آن را لود کند و سپس بقیه المان ها را به کاربر نشان دهد. افزایش سرعت لود وب سایت، رفع خطاهایی ساختاری وب سایت، جایگذاری مناسب المانها در وب سایت، طراحی مطابق بر اساس روشی که کراولرهای گوگل بتوانند به راحتی صفحات وب سایت را مشاهده کنند و… وب سایتهایی که برای بارگذاری بیشتر از 3 ثانیه زمان نیاز داشته باشند مورد تایید گوگل نخواهند بود از این رو افزایش سرعت لود سایت از مهمترین مواردی است که پیشنهاد میکنیم اگر تا به امروز به آن توجه زیادی نداشتید حتما تجدید نظر کنید و با مطالعه تکنیک های افزایش سرعت لود سایت، سرعت بارگذاری صفحات سایتتان را افایش دهید. اما برندهای بزرگ از این تکنیک برای بهبود رتبه خود بدون استفاده از عمل پر کردن کلمات کلیدی بدنام استفاده می کنند.همچنان می توانید از کامنت گذاری بلاگ برای ایجاد سئوی خارج از صفحه برای وب سایت خود استفاده کنید.

آیا شما آماده هستید که بهینهسازی وبسایت خود را برای سئو فنی و بهرهگیری از تمام مزایای سئو، از رتبهبندی بالاتر تا تعداد فروش بهتر، شروع کنید؟ زمانی که محتوای ارزشمندی برای سایتتان آماده میکنید، باید مطمئن شوید که نهفقط برای کاربران، بلکه برای موتورهای جستجو نیز قابل درک باشد. همین حالا به وب سایتتان بروید و مواردی که در این مبحث با آنها آشنا شدید را بررسی کنید و هر جا به بنبست خوردید یا سوالی برایتان پیش آمد همینجا برای ما بنویسید تا پاسخ دهیم. به عبارتی، Duplicate Content محتوای تکراری، به معنای آن است که، تمام کلمات در آن دو صفحه با URL متفاوت یکسان می باشد.

اولین علت از بین رفتن صفحه ، دومین علت تغییر URL صفحه ، سومین علت اشتباه وارد شدن آدرس از سوی کاربر می باشد. بهتر است تمام صفحات سایت را از نظر داشتن آدرسهای مناسب بررسی کرده و درصورتیکه آدرس مناسبی نداشتند، آنها را اصلاح کنیم. البته عکس این داستان هم برقرار است و ممکن است سایتی با رتبه کمتر به دلیل داشتن توضیحات متای قوی و باکیفیت، بازخورد بهتر و ترافیک بیشتری داشته باشد. پس داشتن اطلاعات درباره روش رساندن سایت به صفحه اول گوگل یعنی سئو سایت نیز روز به روز مهمتر میشود. یک خبر خوب: پس از به اتمام رساندن چک لیست فاکتور های سئو تکنیکال دیگر نیازی به رفع مجدد خطاها نیست این یعنی بهینه سازی یک بار برای همیشه کفایت می کند. چنانچه احساس کردید صفحهای از دید روباتهای گوگل دور مانده میتوانید با استفاده از این قابلیت به مشکل پی برده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. ۴- تغییر پارامترها در صفحات فروشگاه: اگر با تغییر چند پارامتر در صفحات فروشگاه به صفحهی واحد برسید بازهم دچار خطای محتوای تکراری شدهاید. اگرچه قصد نکوهش این رویکرد را نداریم – نقشه راهی که نه تنها در امر طراحی سایت و سئو بلکه در بسیاری از امور دیگر نیز به چشم می خورد – اما سوالاتی که ذهنمان را مشغول خواهند کرد این است که آیا یک رویه واحد برای همه کسب و کارها مناسب است ؟

برای مثال اگر در سایت تگ tr استفادهشده است، حتماً باید با یک /tr بستهشده باشد. باز هم دقیقا مانند CSS اتصال با فایل جاوا اسکریپت در تگ html مشخص میشود. فایل صفحات کلیدی سایت را باز کرده و آنها را از نظر کامل بودن کدها، تاریخ ذخیره سازی و انکودینگ بررسی کنید. در تگهای a، در یک تب جدید باز کنید. تگهای هدینگ بخشهای مختلف متن را از هم جدا میکنند. ما پیش از این روش صحیح استفاده از تگهای هدینگ را توضیح دادهایم. ما قبلا روش ساخت نقشه سایت xml را توضیح دادهایم. ما روش ساخت ریدایرکت 301 با افزونه yoast SEO را در یکی از مباحث قبلی کامل توضیح دادهایم.

راه حلهای مختلفی برای حل این مشکل ارائه شده که یکی از آنها استفاده از تگ کنونیکال است. شما باید با کمترین دستورات و بهینهترین راه حل هدف خود از طراحی سایت را پیادهسازی کنید. و شاید ، شما هم تصمیم گرفته اید که یک وب سایت برای فروشگاه یا شرکت خود راه اندازی کنید. در کنسول جستجوی Google، میتوانید عملکرد کلی وبسایت خود را در نتایج جستجو و همچنین عملکرد صفحات منفرد را مشاهده کنید. با به کار بردن این تگ، موتورهای جستجو از محتوای تصاویر شما مطلع شده و آنها را در جستجوی تصاویر مرتبط نمایش میدهند. اینجا با موارد تکنیکال وب سایت کار خواهید داشت. اجرای بهترین شیوه های سئو سایت در سئو سایت طلا و جواهر برای اطمینان از اینکه وب سایت شما ترافیک وب را برای جستجوهای مربوطه در موتورهای جستجو جذب می کند، بدر سئو وبسایت در سئو سایت طلا و جواهر سیار مهم است. این در حالی است که رتبههای کمتر از 5 تنها 4 درصد از بازدیدکنندگان را جذب می کنند. بهینهسازی تصاویر، فشرده سازی کدنویسی صفحه، استفاده از ریدایرکتهای کمتر یا عدم استفاده از آنها، میزبانی سایتتان را به یک سرور پرسرعت بسپارید یا از یک شبکه تولید انبوه محتوا استفاده کنید.

TingPNG همچنین دارای یک افزونه وردپرس است که میتوانید از آن استفاده کنید. این افزونه ها سرعت بارگذاری سایت را نیز افزایش می دهند و کاربران از این سرعت بارگذاری استقبال می کنند. اگر به هر دلیلی، درک اینکه محتوای شما در مورد چه موضوعی است و یا اینکه نیاز کاربران را برطرف میکند یا خیر، برایشان سخت شود، محتوایتان را نادیده میگیرند. ممکن است برای شما سوال شود که در سئو تکنیکال چه کار هایی انجام میگیرد؟ اگر قبلاً این کار را نکردهاید، یک حساب کنسول جستجوی Google ایجاد کنید. یکی از معیارهای کلیدی برای ردیابی، جستجوی برند است! خوب در اینکه کیفیت محتوا یکی از مهمترین عوامل در بهبود رتبه جستجو و جزء یکی از راهکارهای سئو است شکی نیست، اما با این حال نمی توانید اندازه محتوا را هم نادیده بگیرید. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم!

وقتی گوگل و سایر رباتهای موتور جستجو سعی میکنند به صفحه شما دسترسی پیدا کنند، به جای اینکه منتظر بمانند تا منابع رندر قبل از دیدن کامل صفحه شما در دسترس قرار گیرند، از همان ابتدا صفحه کاملاً رندر شده را دریافت میکنند. اولین قدم برای بهبود سئوی فنی شما این است که بدانید با انجام آنالیز سایت در چه مکانی و یا جایگاهی قرار دارید. بازاریابی محتوا به خودی خود شامل بخشهای بسیار زیادی میشود که برخی از آنها: آنالیز کلمات کلیدی رقبا و پیدا کردن کلمات کلیدی مهم و مرتبط با کسب و کار هدف، تدوین استراتژی و تقویم تولید محتوا بسته به بازه های زمانی و المان های دیگر، لینک دهی داخلی و برچسبگذاری و دسته بندیهای اصولی و متناسب با اصول سئو و تولید محتوای ارزشمند است. بهترین ابزار برای تست سرعت سایت | تفاوت ابزار های آنالیز سرعت چیست؟ Call To Action چیست و چطور یک CTA حرفهای برای سایت وردپرسی طراحی کنیم؟ چگونه نقشه سایت ایجاد کنیم؟ نحوه عملکرد سایت در دسکتاپ و نسخه موبایل، وضعیت سایت از نظر الگوریتمهای core web vitals ، کشورهای کاربران بازدیدکننده، امکان ایندکس یا حذف صفحات انتخابی از نتایج، معرفی نقشه سایت، نحوه و شرایط دسترسی خزنده به سایت، وضعیت سرور و رتبه میانگین صفحات به ازای کلمات کلیدی مهمترین اطلاعاتی هستند که در این پلتفرم قابل مدیریت میباشند.

مرحله دوم ایجاد یک برنامه برای رسیدگی به مناطقی است که در مورد آنها کوتاهی شده و به سئو لطمه میزنند. در این صفحه باید لینکهای مهم سایت و یک فرم جستجو وجود داشته باشد. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، متا دیسکریپشن از تگ های html است که با هدف بسیار سادهای مورد استفاده قرار گرفته می شود. تنها متذکر میشویم که این مورد از سئو تکنیکال را لحاظ کنید. اما در این مقاله قصد داریم به صورت کامل روی سئو تکنیکال تمرکز کنیم و چک لیستی را در اختیار شما قرار بدهیم که بر اساس به روزترین اطلاعات جمع آوری شدهاند. اجازه بدید بررسی کنیم ببینیم 22 هزار بازدید کننده چه ارزشی دارن.

این شامل تحلیل جستجوی مردم، اینکه به دنبال چه چیزی هستند و چه چیزی را پیدا میکنند، میشود. پس بسیار واضح است که سئو تکنیکال تنها شامل بهینه سازی کرال کردن و ایندکس شدن (Crawling and Indexing) نمی شود. مثال دیگر در مورد سازگاری سایت با موبایل است که از نظر سئو سایت نکته بسیار حائز اهمیتی است. بر این اساس زمانی که آدرس صفحهای تغییر کرد و این تغییر با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ انجام شد، لازم است تا تمامی لینکهای داخلی به مقصد صفحه مذکور تصحیح شوند تا در کوتاهترین زمان ممکن کاربر به مقصد نهایی خودش منتقل شود. تکراری شدن آدرس صفحه اصلی موضوع بسیار رایجی است و وب سایت های دیگر با آدرس های متفاوتی به صفحه اصلی وب سایت شما لینک می دهند که شما نمی توانید این موضوع را کنترل کنید. با کمک این لیست از صفحات سایت، دیگر موتورهای جستجو در هنگام ایندکس کردن، هیچ محتوای مهمی را از قلم نمی اندازند. برای بهبود سئو تکنیکال سایت خود، موارد زیر را در سایتتان بررسی کرده و در صورت نیاز مشکلات موجود را برطرف کنید.

شما باید خزیدن صفحاتی را که از نظر جستجو ارزشی برای سایتتان ندارند (کسی آنها را سرچ نمیکند) برای رباتهای موتورهای جستجو ممنوع کنید تا باعث افت رتبه کلی سایتتان نشوند. حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. این نکته در نوشتن یک مقاله سئو شده مهم است. ما پیش از این مبحث روش درست نوشتن meta description سئو شده و روش نگارش عنوان بهینه شده را بررسی کردهایم. زیرا ما هرگز بر روی فرضیات کار نمی کنیم. این کار زمانی که فایلهای js و css بیشتر از ۸ عدد باشند ضروری است. ضروری است که تمامی کدهای موجود در فایلهای js و css داخل یک فایل واحد متناسب گردآوری شوند. امروزه بهینه سازی موتورهای جستجو، بخشی ضروری در کسب و کارهای آنلاین است و تعداد کمی از کسب و کارها می توانند این تاکتیک را نادیده بگیرند یا کنار بگذارند. هنگامی که یک محتوا بسیار شبیه به محتوایی دیگر در سطح وب باشد (چه برای خود سایت چه مشابه بها سایت های دیگر)، عبارت داپلیکیت کانتنت را برای آن به کار می برند. سئو تکنیکال خود از بخشهای مختلفی تشکیل شده است.

هدف اصلی فرآیند سئو تکنیکال چیست؟ مسیر راهنما یا بردکرامب چیست و چرا برای سئو مهم است؟ در بحث وبسایت، بردکرامب در واقع همان لینکهایی است که در بالای صفحه، جایگاه کاربر را به صورت مسیری که از صفحه اصلی تا صفحه کنونی طی کرده نشان میدهد. بردکرامب استعاره است از ریختن خرده نان بر روی زمین برای پیدا کردن مسیر بازگشت. تعداد افرادی که وبسایت شما را با جستجو در گوگل یا یاهو پیدا میکنند خیلی بیشتر از شبکههای اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر و دیگر کانالهای رسانههای اجتماعی است. فایلهای بلااستفاده (مانند فایلهای با فرمت SWF) یا فایلهای خالی doc و pdf لازم است که در فایل robots.txt از ایندکسشدن منع شوند. همچنین لازم است در این کدها کامنتهایی که بیشتر از ۳ خط هستند پاک شوند.

اگر از وردپرس استفاده میکنید این را بدانید متنی که در بخش عنوان یک محتوا وارد میکنید به طور خودکار تگ H1 میگیرد از این رو نیازی نیست در متن محتوا از بند یا تگ H1 استفاده کنید. بهتر است برای URL از یک متن توضیح دهنده انگلیسی استفاده کنید چون URL های فارسی ظاهر خوبی نخواهند داشت. خزش در وب برای گوگل هزینه بر است چون نیاز به مصرف منابع سخت افزاری دارد. معلوم است که صفحه را می بندید و به سراغ لینک های دیگر می روید، چون شما حق انتخاب دارید و وقتتان برایتان ارزشمند است. نرخ پرش درصد افرادی است که بدون انجام هیچ فعالیت مفیدی یا بازدید از صفحات دیگر سایت شما، در طی زمان کوتاهی از آن خارج شده و به صفحه نتایج جستجو بازمیگردند. بهعنوان نمونه فرض کنید علی و حسین قصد دارند یک سایت خبری راهاندازی کنند که در تمامی زمینهها کار میکند؛ اما رقیبانی مانند دیو و شیطان دارند که سالهاست روی خودشان کارکردهاند و نزدیکی به آنان مساوی است با مرگ. بررسی کنید که تمامی المانهای html استفاده شده در سایت بسته شده باشند. به طور متوسط تعداد کاراکترهایی که در بخش توضیحات نمایش داده میشود 168 کاراکتر است ولی با توجه به عبارت جستجوشده و محتوای صفحه، ممکن است گوگل متنی کوتاهتر یا حتی بلندتر را به کاربران نمایش دهد.

که در ادامه توضیحات بیشتری راجب آن میدهیم. فایلی است که برای لیست سازی صفحات یا پست های موجود در یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. اکانت یک اینفلوئنسر معروف با تعامل بالا، از اکانت نوه خالهتان اعتبار بیشتری دارد (حداقل برای گوگل). اگر مقالههای مفید و کاربردی تو سایت تون قرار بدین و اون ها رو بهینه سازی کنین، اعتبار سایت تون بیشتر میشه و در نتایج بالاتر گوگل نمایش داده میشین. اگر میخواهید که لینکهای خارجی اعتبار وبسایت شما را پایین نیاورند، میتوانید با استفاده از ajax آنها را از دید رباتهای گوگل مخفی کنید. اگر قرار نیست ترافیک زیادی به این صفحات هدایت شود باید لینکهای با مقصد این صفحات نیز با استفاده از ajax از دید رباتهای موتورهای جستجو مخفی شود. در طی این بررسی مشخص می شود آیا سایت پارامترهای مورد نیاز موتورهای جستجو را دارا می باشد یا خیر؟ برای مثال اگر نقشه سایت به درستی ساخته نشود و بعضی صفحات به گوگل معرفی نشوند، روباتهای گوگل قادر به خزیدن آن صفحات نخواهند بود و در نتیجه به احتمال زیاد ایندکس نخواهند شد. در این صورت شاهد رشد چشمگیر رتبه سایت خود خواهید بود.

در تمام طول روند کار نیز با متخصصین دیتا انتر ایران تایپیست از طریق پنل کاربری در ارتباط خواهید بود تا نکات مدنظر خود را انتقال دهید. میدانیم که گوگل به تجربه کاربری در موبایل بیش از پیش اهمیت میدهد، چراکه در حال حاضر بیشتر از ۵۰ درصد از تمام جستجوها از طریق دستگاههای موبایل انجام میشود. این کار نهایت ناپختگی آن سایت خبری را نشان میدهد، این طور نیست؟ ازآنجاکه کنسول جستجوی گوگل نگاه درونی به نحوه درک Google از وبسایتهای شما ارائه میدهد، از این ابزار رایگان استفاده کنید. الگوریتم مرغ مگس خوار – Hummingbird algorithm : توجه به مترادف ها، منظور کاربر، جستجوی صوتی و…

گوگل از الگوریتم های پیچیده برای درک محتوای صفحات و ارتباط معنایی کلمات استفاده میکند، شما می توانید با استفاده از نشانه گذاری یا همان استانداردهای Schema درک محتوای صفحات را برای ربات های گوگل سادهتر کنید. سئوی داخلی به طور مداوم تکامل می یابد زیرا گوگل الگوریتم خود را به روز می کند تا به وب سایت هایی که به نظر می رسد مرتبط ترین محتوا را برای هر کلمه کلیدی دارند، پاداش دهد. باید در ابتدا دقت داشته باشید که اگر در وب سایت خود تنها یک بخش خبری دارید این یک وب سایت خبری نیست. سئو فنی در اصل پایه و اساس سئو داخلی و خارجی یک وب سایت اینترنتی است و تمام امور فنی سایت را در بر میگیرد.

به نوعی میتوان گفت که با رعایت کردن سئو فنی شما به راحتی میتوانید کاهش هزینه مناسبی را در پروژه سئو خود داشته باشید. خیلی از وبمسترها به دنبال افزایش بازدید وبلاگ و وبسایت خود هستند و حاضرند هر کاری برای رسیدن به این هدف انجام دهند. استفاده از برد کرامپ (bread crump) : این یک تکنیک بسیار پرکاربرد برای سایت است که در آن نقشه و یا مراحل رسیدن کاربرد به یک صفحه را نشان میدهد. استفاده از تکنیک هایی مانند نگارش متون و عناوین جذاب، عبارات Call To Action مناسب و به جا، تصاویر مناسب و … گاهی اوقات افراد نسبت به برخی محتواها بی تفاوت میشوند؛ زیرا آن را از قبل دیدهاند و تمایلی به کلیک روی محتواهایی که بیش از حد تبلیغ شدهاند ندارند؛ اما شما میتوانید آن را با عناوین جدید دیگری تبلیغ کنید تا کاربران را اصطلاحا “گول بزنید”.

اما من به شدت Semrush را برای این فعالیت توصیه می کنم زیرا این استاندارد طلای صنعت محسوب می شود و جامع ترین نگاه اجمالی به جنبه های فنی وب سایت شما را ارائه می دهد. در حالت ایده آل، از این دستورالعملها استفاده کنید تا خزندههای سایت شما خزیدن مطلوب و بهینهای داشته باشند یا صفحات غیر مهم را مشاهده نکنند. در این مورد دقت کنید و به درستی مسیرتان را پیش ببرید. در این مطلب قصد دارم ابتدا مختصری در مورد KPI توضیح دهم و سپس نحوه اندازه گیری شاخص های سئو در گوگل سرچ کنسول را به شما آموزش دهم.

مشخصا هرگونه ایجاد مشکل در بخش فنی وب سایت سرمایهای که چه درون سایت و چه بیرون سایت هزینه کردهاید را به هدر خواهد داد. اما سؤال اینجاست که چه مشکلاتی در سایت میتوانند به سئو ربط داشته باشند؟ مثلاً برخی URL هایی که ترافیک هم داشتند، حذف شده بودند، بدون اینکه اثر آن بر سرچ طبیعی در نظر گرفته شود. با همهی این اوصاف، به یاد داشته باشید که همواره محتوای شما باید حالت طبیعی داشته باشد. همیشه این گزارشات را بررسی کنید و بدانید در حالت طبیعی این مقدار باید 99.85% و یا بالاتر باشد. قابلیتی در کنسول گوگل اضافه شده که شما با وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر از گوگل میخواهید آن را توسط روباتهای خاصی بررسی کند. برای جلوگیری از آدرس خاص یا کل سایت هم میتوانید از این راهنما استفاده کنید. سئو یا SEO یعنی بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر. صفحه خطای ۴۰۴ باید همانند بقیه بخشهای وبسایت طراحی شود . با انجام کارهایی می توانید صفحه 404 را بهینه کنید. در واقع گوگل رسماً اعلام کرده که سایتهای سازگار با موبایل در جستجوهایی که توسط موبایل انجام میشوند جایگاه بهتری خواهند داشت.

در جلسات بعد، درمورد نحوه فعالیت سئوکارهای کلاه سیاه به شما توضیح خواهیم داد. راهکار همان سئو کلاه خاکستری است: در اینجا من به سراغ تکنیکهای سئو کلاه خاکستری برای لینکسازی میروم. لینک سازی بهاین صورت است که شما به سایتهایی که در آنها امکان لینک ساختن وجود دارد، مانند وبلاگها، انجمنها، دایرکتوریها و… اگر سازمان شما وقت، انرژی و پول خود را صرف سئو میکند، پس بیشترین بازدهی را از آن باید بگیرید. چگونه میتوان 404 صفحه خود را بررسی کرد ؟ وقتی یک تگ (برچسب) را به بخش تگ ها اضافه می کنید، وردپرس برای آن برچسب، یک صفحه می سازد. اگر استراتژی سئوتان را بهخوبی حفظ کنید، میتواند برای شما و کسبوکارتان موفقیتهای زیادی به همراه داشته باشد. در این تاپیک مراحل سئو تکنیکال را بهطور کامل شرح خواهیم داد با بلاگ مهدی عراقی همراه باشید.

ممنون که با ما همراه بودید. وقتی در نقشه سایت پست ما ببینید و خواهید دید که ما به آخرین پست های ما تصاویر اضافه کرده ایم (ستونی دقیقاً برای آن وجود دارد). و این موضوع دقیقاً روی سایت شما هم صدق میکند پس روی بحث سئو. سئو مجموعه ای از کارها است که سایت شما را در جستجو به رتبه بالایی می رساند و موجب بازدید بالا و محبوبیت سایت شما درمیان کاربران می شود. رتبه ای به دست نخواهید آورد! با این حال این مشکل ممکن است به دلایلی برای هر سایتی به خصوص سایتهای قدیمی با تعداد صفحات زیاد رخ دهد. هر چه مستحکمتر و بیشتر بر اساس قوانین موتورهای جستجو باشد، سئو داخلی و خارجی آن هم نتایج قابل قبولتری خواهند داشت. اما اگر پیوندهای داخلی بدی داشته باشیم چه؟

پس این چکلیست فنی SEO را بررسی کنید تا بدانید که باید چه کنید و چگونه در مسیر سئو فنی سایت حرکت کنید. این تگها تنها باید در متن صفحات استفاده شوند. ممکن است متن باشد،مانند پست وبلاگ یا یک صفحه وب. در وردپرس، برای اضافه کردن متن ALT نیاز به دانش کد نویسی نیست. وب سایتهای گوناگونی در حال حاضر وجود دارد که باگهای سئویی تکنیکال را به شما گوشزد میکنند. بنابراین چنین عباراتی که در حوزه فعالیت و کسب و کار شما هستند را بیابید. توصیه میکنیم که فرمانهای فایل robots.txt سایتتان را برای هر موتور جستجو بهطور جداگانه بنویسید زیرا به عنوان مثال تنها موتور جستجوی yandex است که فرمان “Host” را پشتیبانی میکند، درحالیکه گوگل چنین دستوری را اساساً نادرست میداند و اگر رباتهای گوگل با چنین دستوری مواجه شوند خطا خواهند گرفت! در سئو تکنیکال به بررسی و حل مشکلات فنی سایت از نظر سئو میپردازیم تا جایگاه سایت در صفحات جستجوی گوگل بهبود پیدا کند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: