معادل انگلیسی موسیقی محلی | ahwaz-music

مثلا در بعضی ترانه‌ها نقش کشاورزی و دامداری به خوبی نشان داده می‌شود که این نشان دهنده‌ی این است که ترانه مربوط به منطقه‌ای است که در آن کار کشاورزی و دامداری رواج دارد. مانند موسیقی لری ؛ گیلکی ؛ کردی و یا موسیقی جنوب که در آنها از یکی دو ساز محدود استفاده می شود و معمولا با تک خوانی یا گروه خوانی روستاییان همراه بوده و اغلب با حرکت نمایشی همراهی می شود. بیوگرافی محمد اصفهانی محمد اصفهانی از خوانندگان محبوب معاصر می باشد که تحصیلات خود را در زمینه پزشکی به پایان رسانده و به عرصه موسیقی نیز وارد شده است.در این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با بیوگرافی دکتر محمد اصف…

  • آوازهای گروه اول در دشتستان تنگستان در مناطق دشتی که وطن اصلی این موسیقی است رواج دارد و شروه نام‌گرفته است.
  • نغمه های دل انگیز- ملودی های طبیعی و دلنشین و نواهایی بدوی و ساده این نوع موسیقی اغلب ملل جهان امروز، از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار شده است و اغلب موسیقی دانها این ملودی ها و مایه های موسیقی محلی را دستمایه ساختن آهنگهای موفق و زیبا نموده اند.
  • استان بوشهر یک فرهنگ خیلی قدیمی که قدمت آن حدود ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد را مشخص کردند دارد.
  • در بسيارى از اين ترانه‌ها يادى از افسانه‌ها و داستان‌هاى آشناى محلى شده است.
  • این موسیقی‌ها قدمت بسیاری دارند و برای هر ایرانی دارای اهمیت بالایی هستند.

اين ديدگاه در فرهنگ بسيارى از نقاط جهان و از جمله بخش‌هاى قابل توجهى از ايران ديده مى‌شود. در بسيارى از اين ترانه‌ها يادى از افسانه‌ها و داستان‌هاى آشناى محلى شده است. در واقع موسیقی بومی ‌و محلی این استان برگرفته از موسیقی‌ محلی در تمام ایران است.

موسیقی محلی ایرانی

چه حیف که بسیاری از ما در مجله خبری اهواز موزیک‌هایی با قدمت بالا و فرهنگ غنی، چشم به جهان گشوده‌ایم ولی اطلاعات کمی از فرهنگ بومی خود داریم. یوتراوز سعی کرد در این مقاله شما را با گوشه‌ای از فرهنگ بومی کشورمان آشنا کند. لحن هر موسیقی، براساس لهجۀ م انیز، هر منطقه خاص متفاوت می باشد، در کشور ما لهجه های گوناگون لری، کردی، ترکی و…

موسیقی نواحی وارداتی نیست/ موسیقی محلی سطح فرهنگ را بالا می‌برد

این موسیقی در محافل دوستانه بوشهری‌ها به‌خصوص در شب‌نشینی و گردهمایی آن‌ها خوانده می‌شود. این موسیقی همراه با فلوت ویک ساز ضربی مثل تمبک و دایره اجرا می‌شود و شنوندگان هم دست می‌زنند. معروف‌ترین موسیقی محلی بوشهری است که تک‌خوان آن را اجرا می‌کنند.

5- فروشگاه شهر موسیقی در ستاد سازدماندهی پایگاه های اینترنتی کشور ثبت شده است . موسیقی دیلمان یکی از زیباترین و شیرین‌ترین آواهای موسیقی در استان گیلان است. موسیقی دیلمان از جمله سخت‌ترین آواهای موسیقی در ایران به شمار می‌رود. این موسیقی بسیار بکر و شنیدنی است اما متاسفانه با وجود تلاش‌های فراوان پیشکسوتان هنوز ناشناخته مانده است. از جمله پیشکسوتان موسیقی دیلمان می‌توان به نوازنده سورنا، «ابرار خان خوش‌خوان» اشاره کرد.

http://dastchinflower.ir


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: