مقالات مرتبط با موسیقی محلی نورمگز | ahwaz-music

امروزه این موسیقی زیاد دیده نمی‌شود و به‌صورت تک یا چندنفری اجرا می‌شود و قوم‌های لر با ساز تال یا کمانچه محلی خرم‌آباد و با سبک خاص خود اجرا می‌شود. ترانه‌هایی که در موسیقی محلی اجرا می‌شود با ابعاد مختلف فرهنگی جامعه در ارتباط تنگاتنگ است و در متن این ترانه‌ها سنت‌ها، ارزش‌ها و عقاید جامعه تایید شده یا مورد انتقاد قرار می‌گیرد. خواف – گروه موسیقی محلی شمس خواف در مراسم افتتاح خط آهن خواف هرات به اجرای برنامه پرداخت.

  • به دلیل حضور اقوام بسیار، موسیقی‌ محلی این استان هم به چند دسته تقسیم می‌شود که به معرفی دو مورد از مهمترین آن‌ها می‌پردازیم.
  • چه چوبی برای ساز مناسب است؟ اگر در هنگام ساز زدن دقت کرده باشید، بعضی از ساز ها به نسبت ساز های مشابه دارای صدای دلنشین تری هستند.یکی از دلایل ان چوب به کار رفته در ساز می باشد.اگر می خواهید بدانید چه چوبی برای ساز مناسب است …
  • سبک از موسیقی که بسیار رواج دارد و در این منطقه یک موسیقی اصیل به‌حساب می‌آید که در شهرهای مذهبی در ایام سوگواری خوانده می‌شود.
  • موسیقی بومی ‌و محلی در استان چهارمحال بختیاری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
  • شاید اغلب ما با زبان کردی آشنا نباشیم اما شور قطعه‌های محلی این زبان، می‌تواند هر مخاطبی را با خود همراه کند.

کرمانشاه- جمعی از هنرمندان در مراسم استقبال از سفیران جهانی نوروز در مجموعه طاق بستان کرمانشاه به تنبورنوازی گروهی پرداختند. مدیر راد لیلا دارای ۱۵ سال تجربه کار با کودکان و نوجوانان می باشد. در ادبیات فنی در مورد سنت، اصطلاحات نسخه، نوع و فرم ممکن است برای بیان درجات رابطه استفاده شود.

موسیقی محلی ایران

موسیقى مجله خبری اهواز موزیک در قلمرو شاخه‌اى یا گونه‌اى از فرهنگ و هنر قرار مى‌گیرد که به آن فرهنگ عامه مى‌گویند. نغمه های دل انگیز؛ ملودی های طبیعی و دلنشین و نواهایی بدوی و ساده این نوع موسیقی اغلب ملل جهان امروز، از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار شده است و اغلب موسیقی دانها این ملودی ها و مایه های موسیقی محلی را دستمایه ساختن آهنگهای موفق و زیبا نموده اند. این نوع موسیقی در برگیرنده قطعات، آهنگها، آوازها و ترانه هایی است که مربوط به مردم یک منطقه و محل خاص در نزد ملل می باشد که بیشتر در مناطق دور از شهر، روستاها، و حتی توسط کوچ نشینان وجود دارد . شیراز- کنسرت آنلاین گروه جیران قشقایی به سرپرستی فضل‌الله یعقوبی و خوانندگی رسول یعقوبی با حمایت کمیته فرهنگ و هنر شورای هماهنگی طایفه فارسیمدان برگزار می شود.

موسیقی محلی آذربایجان

در نتیجه بیمار خود را نجات یافته احساس می کند و دیگران از روی کمی دانش شفای او را به نیروهای خارق العادۀ این مراسم نسبت می دهند. صادق هدایت در نیرنگستان، تحت عنوان جشن پیش از نوروز، آتش افروزها را گره سه نفری ضبط کرده ” رخت رنگ به رنگ می پوشند ” به کلاه دراز و لباسشان زنگوله آویزان می کنند و به روی خود صورتک می زنند. در برخی از نقاط ایران همچون اردبیل ،مشکین شهر و آذربایجان نوروز خوان ها با به حرکت در آوردن عروسک هایی که در دست دارند به خواندن می پردازند. ویکی‌پدیا® علامتی تجاری متعلق به سازمان غیرانتفاعی بنیاد ویکی‌مدیا است. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

از جمله افراد تأثیرگذار در این زمینه می‌توان محمدرضا درویشی را نام‌ برد که برای جمع‌آوری «ترانه‌های محلی استان فارس» تلاش‌های بسیاری انجام داده است. موسیقی سازی هم از جمله قدیمی‌ترین قطعه‌های موسیقی مازندرانی است که مربوط به نوازندگی دامداران می‌شود. کمرسری و میش حال نام برخی از این قطعه‌ها هستند که با ساز (لَلِوا) نواخته می‌شوند. دهل، نقاره، لَلِوا، دسرکوتن، دوتار، کمانچه و دشت‌لاکی از معروف‌ترین سازهای موسیقی مازندرانی از نوع بدون کلام هستند. برای همین است که موسیقی را هم علم و هم هنر خوانده اند و عینی بودن آن جنبۀ فرا ملیتی به موسیقی محلی داده است .

http://dastchinflower.ir


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: