موسیقی محلی ایران | ahwaz-music

برای آشنایی بیشتر با اساتید، سبک‌های آموزشی و سازها، می‌توانید با تعیین وقت قبلی ازیک جلسه مشاوره رایگاندر آموزشگاه الهام استفاده کنید. او یکی از هنرمندان صاحب سبک موسیقی شمال خراسان و احیاگر موسیقی فولکلور این منطقه بود. “بلندبالا”، “دختر فراش باشی” و “شاه دوماد” از دیگر قطعاتی‌ است که او تولید کرده و توسط خواننده‌های دیگر نیز بازخوانی شده است. تاثیرات درمانی موسیقی بر بدن شما با شنیدن یک موزیک شاد، خوشحال می‌شوید و با شنیدن یک موزیک غمگین ممکن است ناراحت شوید، آیا موسیقی می‌تواند در بروز یا بهبود بیماریها در انسان موثر باشد ؟در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیق…

  • کارنامه یک جامعه عامیانه احتمالاً همیشه شامل آهنگ هایی با ریشه های بسیار متنوع است.
  • در فرهنگ‌هاى اواخر عصر حَجَر، موسیقى‌دان شفادهنده‌اى است که سلامتى را به انسان بازمى‌گرداند.
  • در تعیین اینکه آیا یک آهنگ یا قطعه موسیقی، موسیقی محلی محسوب می شود یا خیر، اکثر اجراکنندگان، شرکت کنندگان و علاقه مندان احتمالاً بر روی معیارهای خاصی که از الگوهای انتقال، عملکرد اجتماعی، خاستگاه ها و اجرا به دست می آید، توافق دارند.
  • در موسیقی محلی می‌توان نقش ادبیات، احساسات درونی، باورها و به طور کلی زندگی گذشتگان را مشاهده کرد.
  • البته اجرای این گروه مورد تایید فرجی نبود و او معتقد بود این گروه ابیاتی جعلی روی ملودی این قطعه خوانده‌اند.

آبادیس افزونه ای کاربردی برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم، اپلیکیشن موبایل و همچنین ربات تلگرام دیکشنری و مترجم طراحی کرده است که میتوانید از لینک های بالا دانلود کنید. نکته‌ی دیگر آنکه در ایران برای بیان مفهوم موسیقی بومی، از عباراتِ “موسیقی نواحی”، “موسیقی محلی”، “موسیقی فولکلوریک” و “موسیقی مقامی” نیز استفاده م‌ شود که امروزه بیشتر عبارتِ “موسیقی نواحی” در این باره کاربرد دارد . موسیقی فولکلور یا موسیقی بومی یا موسیقی محلی ، شکلی از موسیقی سنتی است که ریشه در آداب و رسوم یک قوم یا ناحیه دارد و سینه‌به‌سینه به نسل‌های بعدی می‌رسد. برای مثال، آهنگساز ممکن است با کنار هم کشیدن خطوط، عبارات، و نقوش موسیقی از آهنگ‌های موجود، که احتمالاً با آهنگ‌های کاملاً جدید و با فرمول‌های شروع یا پایان استاندارد ترکیب شده‌اند، آهنگ‌های جدیدی بسازد. ساختارهای موسیقایی، مقیاس‌ها و ریتم‌های موسیقی سنتی در سایر انواع موسیقی همان فرهنگ نیز دیده می‌شود.

آن‌چه در این مقاله از موسیقی‌ محلی استان‌های مختلف ایران می‌خوانید:

اصطلاح انگلیسی و مشابه های فرانسوی و ایتالیایی آن، (musique populaire و musica popolare) نشان می دهد که این موسیقی مرتبط با یک طبقه اجتماعی است. در زبان آلمانی به معنای موسیقی مردمی است و مفهوم طبقه را با اتحاد یک گروه قومی ترکیب می کند. فرهنگ و مذهب عامیانه موسیقی محلی نیز بیشتر احتمال دارد که مشارکتی باشد تا نمایشی. سنت های اصلی موسیقی محلی به صورت شفاهی یا شنوایی منتقل می شوند، یعنی از طریق شنیدن به جای خواندن کلمات و همچنین معمولاً در شبکه های اجتماعی غیررسمی و کوچک اقوام یا دوستان به جای نهادهایی مانند مدرسه یا کلیسا، آموخته می شوند.

شبکه‌های استانی و تقویت فرهنگ‌های بومی

مجله خبری اهواز موزیک این منطقه پر از هیجان و شور است و یکی از پرشورترین موسیقی‌های کشور ما ایران است. این موسیقی محلی زیبا در هر منطقه با زبان آن محله رابطه مستقیم دارد. موسیقی محلی بوشهر در هر محل نسبت به محله دیگر با کمی تفاوت نواخته می‌شود که همین تفاوت باعث به‌وجودآمدن سبک‌های مختلف در این منطقه شده است. خرم‌آباد- باغ تاریخی گلستان در مرکز لرستان میزبان اجرای گروه‌های موسیقی محلی بوده که مورد استقبال مسافران نوروزی هم قرارگرفته است. خرم آباد- یکی از برنامه هایی که در نوروز امسال مورد استقبال پرشور مسافران نوروزی لرستان قرار گرفت اجرای موسیقی محلی در این استان بود. خرم‌آباد- اجرای موسیقی محلی در محوطه قلعه تاریخی «فلک الافلاک» استقبال مسافران نوروزی را به همراه داشت.

به تعداد هریک از اقوام ایرانی در کشور، موسیقی آن منطقه نیز رواج دارد همچون موسیقی محلی کردی، بلوچی، آذری، خراسانی، جنوبی و غیره . موسیقی نواحی مختلف ایران غنی و سرشار از ملودی های مختلف است که این ویژگی سبب شده تا هریک از موسیقی های نواحی مختلف ایران از یکدیگر متمایز باشند. برای آشنایی با هریک از موسیقی های محلی نواحی مختلف ایران به مقالات مربوط به آن می توان رجوع کرد. در قرن بیستم موسیقی سنتی با جنبش‌های سیاسی و اجتماعی بیش از پیش مرتبط شد و تمایزات موسیقی را در میان آهنگ های محلی، هنری و عامه پسند محو کرد. با این وجود، بقایای قوی فرهنگ سنتی موسیقی محلی در اروپای غربی قرن نوزدهم و در اروپای شرقی تا قرن بیستم حفظ شد.

http://dastchinflower.ir


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: