موسیقی محلی | ahwaz-music

یکی از شاخص‌ترین بخش‌های فرهنگ بومی هر منطقه، موسیقی‌های بومی و محلی آن است. در ادامه به توضیح برخی از انواع موسیقی‌های بومی و محلی مختص استان‌های مختلف کشورمان می‌‌پردازیم. آموزشگاه موسیقی الهام با بیش از یک دهه تجربه، به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران با همکاری مجرب‌ترین اساتید موسیقی کشور در حال خدمت رسانی به هزاران هنرجو از سراسر تهران می باشد. تمرکز آموزشگاه موسیقی الهام بر آموزش موسیقی کودکان باعث شده است که این آموزشگاه به عنوان یکی از برترین آموشگاه‌های موسیقی مخصوص کودکان در سطح کشور مطرح شود. اگر به دنیای موسیقی علاقه دارید و تردیدها شما را از شروع این مسیر دور نگه داشته است، ما در بزرگترین و بهترین آموزشگاه موسیقی شرق تهران و منطقه نارمک پذیرای شما خواهیم بود تا در این مسیر همراه شما باشیم. فقط کافی‌ست با ما تماس بگیرید و یا درخواست مشاوره‌ی رایگان ثبت کنید.

  • 4-فروشگاه شهر موسیقی دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت ، معدن و تجارت است .
  • نوروز خوان ها حتی زمانی که سوگوارۀ محرم با نوروز و نو بهار مصادف میشود به در خوانه ها رفته و مضامین ترانه های نوروزی را در قالب اشعار رثایی می سرایند.
  • یکی از ویژگی های مهم یک آهنگ یا قطعه در فرهنگ عامیانه سنتی، وابستگی آن به پذیرش توسط جامعه است یعنی توسط یک روستا، ملت یا خانواده و تمایل آن به تغییر با انتقال از فردی به فرد دیگر.
  • با این وجود، بقایای قوی فرهنگ سنتی موسیقی محلی در اروپای غربی قرن نوزدهم و در اروپای شرقی تا قرن بیستم حفظ شد.

چه چوبی برای ساز مناسب است؟ اگر در هنگام ساز زدن دقت کرده باشید، بعضی از ساز ها به نسبت ساز های مشابه دارای صدای دلنشین تری هستند.یکی از دلایل ان چوب به کار رفته در ساز می باشد.اگر می خواهید بدانید چه چوبی برای ساز مناسب است … اگر می خواهید ویولن را به خوبی بنوازید آشنایی با کلیفون بسیار مهم است زیرا کلیفون در صدای ویولن تاثیر چشم گیری دارد.درادامه این بخش از وبلاگ آموزشگاه مو… علی‌الحساب در این فرصتی که دنیای مجازی برایمان فراهم کرده، حال و هوای نوروزهای خاطره شده را در قالب تصاویر و موسیقی زنده کنیم…

موسیقی محلی در ستون نویسندگان

آوازهای گروه اول در دشتستان تنگستان در مناطق دشتی که وطن اصلی این موسیقی است رواج دارد و شروه نام‌گرفته است. آوازهای معروف و رایج در بوشهر مثل دشتی محلی، سربانی، لری، دشتستانی بیدگانی و عناوین دیگر است. گروه دوم آوازهای مذهبی آوازهایی است که متر مشخص دارد و بیشتر کوتاه و اجمالی است که ملودی در این سبک صورت صدای طولانی تغییر شکل می‌دهد. مشهورترین اجرای این قطعه، توسط شهرام ناظری خواننده برجسته کشورمان که خود اهل کرمانشاه است، با سه تار ثبت شد. ذخایر ارزشمند فرهنگی و هنری یک کشور با موسیقی محلی به نسل‌های آینده منتقل می‌شود. در عین حال این موسیقی به ما در جهت شناخت ارزش‌های ملی و مردمی از لحاظ تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمک می‌کند.

آخرین نوشته‌های وبلاگ موسیقی الهام

تصور معمولی مجله خبری اهواز موزیک بیست و یکم از موسیقی سنتی از باورهایی در مورد ماهیت موسیقی و زندگی موسیقایی در فرهنگ های روستایی اروپا از قرن هجدهم تا نوزدهم ناشی می شود. اما این فرهنگ سنتی محلی به شدت تحت تأثیر ظهور جامعه صنعتی و شهرها و همچنین جنبش های ملی گرایانه آغاز شده در قرن 19 قرار گرفت. یکی از علل قابل توجه در مورد زیبایی موسیقی بومی و محلی استان لرستان قرارگیری این استان در دامنه کوهستان است. این قرارگیری به موسیقی بومی ‌و محلی استان لرستان، رنگ و جلوه‌ی خاصی بخشیده‌ است. سازهای موسیقی استان لرستان شامل آلاتی چون سورنا، دهل، کمانچه یا در گویش لری (تال)، تنبک و تنبور می شود.

موسیقی کودک

کتاب «چهره‌های موسیقی ایران معاصر _۴» نوشته هوشنگ اتحاد توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد. خرم‌آباد – در آستانه عید نوروز، نوای موسیقی لری در مجموعه تاریخی قلعه «فلک الافلاک» پیچید. گرگان- در جشنواره بین المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین قوم لر به آوازه خوانی پرداختند. بداهه‌پردازی سیستماتیک به‌عنوان روشی از آهنگ‌سازی، فقط در بعضی از اوقات یافت می‌شود، مانند آهنگ‌های حماسی یوگسلاوی و اوکراین. ارسال خواهد شد که تمام هزینه های آن از قبیل کرایه شهری ( پیک ) و شهری به عهده خریدار می باشد . آکادمی موسیقی سرنا با هدف آموزش آکادمیک با شیوه ای نوین از سال 1391 فعالیت خود را آغاز نمود و برای دستیابی به این مهم سعی نمود بستری فراهم کند تا علاقمندان به موسیقی بتوانند در جهت رشد و اعتلای هنر والای موسیقی قدم بردارند…

http://dastchinflower.ir


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: