وکیل پایه یک دادگستری مشاوره با وکیل وظایف

وکیل چک و سفته؛ هر فعالیت مربوط به اسناد تجاری و بانکی مربوط به حیطه کاری وکیل چک و سفته است. در زمان ثبت نام سن داوطلب از 40 سال در حوزه قضایی تهران و 50 سال در سایر حوزه ها نداشته باشد. از ابتدای شروع رسیدگی به پرونده شما تن انتهای مراحل اجرا از پشتیبانی وکیل متخصص بهره مند شوید. طرفین عقد نکاح (ازدواج ) را زوج و زوجه می نامند، نکاح یک عقد اذنی بوده و به دلیل اهمیت تشکیل خانواده در قانون و در شرع، این عقد بدون تشریفات مخصوص منعقد می گردد. کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه حقوقی آسایش گستران می باشد. برای جلوگیری ازانتقال حس بی اعتمادی بین زوجین، تعهدات لازم و قانونی را از طرفین دریافت و مکتوب کند .

مسائل حقوقی و قضایی حیطه و حوزه های مختلفی دارد که در ادامه برخی از این حوزه های حقوقی را شرح خواهیم داد، اما این سوال مورد توجه افراد است که آیا وکیل پایه یک دادگستری در حیطه های تخصصی مشغول به فعالیت هستند یا در همه امور حقوقی فعالیت خود را انجام می دهد. گفته شد که وکیل پایه یک باید آزمون های متعددی را انجام دهد و در مصاحبه نمره قبولی را دریافت نماید و دوره های را نیز پشت سر بگذارد تا به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته شود. پس این موضوع به معنی این است که وکیلی که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به فعالیت است از نظر دانش و تجربه در سطح بالایی قرار دارد. اما حیطه های قضایی بسیار گسترده هستند و هر کدام از این موضوعات دارای پیچیدگی هایی است که لازم است افراد برای تسلط داشتن به این موضوع تجربه های متفاوتی در این حیطه داشته باشد.

مفهوم وکیل پایه یک دادگستری عنوانی است که بسیار مورد استفاده عموم قرار می گیرد اما شاید تفاوت این مفهوم یعنی وکیل پایه یک دادگستری را با سایر مفاهیم همچون وکیل پایه دو دادگستری یا وکیل قضایی یا مشاور حقوقی ندانند. در این مقاله قصد داریم تا به توضیح کامل در خصوص وکیل و وکیل پایه یک دادگستری و سایر مفاهیم مرتبط بپردازیم. وکلا و کارشناسان ما در بنیاد وکلا، دارای روابط عمومی قوی، فن بیان بالا و از همه مهمتر سطح علمی بسیار بالا برای ارائه راهکارهای حقوقی لازم در خصوص مراحل انجام و پیگیری تمام دعاوی و شکایات به شما هستند. پس همچنان پروانه نداشته و نباید عنوان وکیل پایه یک دادگستری یا پایه دو را به او اطلاق کرد.

در زمان انتخاب وکیل پایه یک دادگستری افراد به دنبال بهترین وکیل مد نظر وکیل پایه یک دادگستری خود هستند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری وکیلی است که علاوه بر داشتن دانش حقوقی دارای شرافت و وجدان کاری نیز باشد. پارامتر های انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر شرافت و وجدان کاری که گفته شد، داشتن سابقه و اعتبار و خوشنامی بسیار مهم است افرادی که به هر یک از این خصوصیات معروف باشد حتما از آن ویژگی برخوردار است. وکیل تسخیری وکیلی است که برای وکالت دعاوی کیفری، از سوی دادگاه تعیین می‌گردد. در دادگاه‎های کیفری و دادسراها، ضرورت حضور وکیل برای متهم در برخی از جرایم، الزامی و در واقع یک نوع اجبار قانونی است.

وکیل حامد شاکرنیا وکیل پایه یک دادگستری با بیش از 10 سال تجربه | وکیل متخصص خانواده | طلاق، مهریه، حضانت، نفقه و … با توجه به ماده ی 36 قانون آئین دادرسی مدنی وکیل پایه یک دادگستری در صورتی حق درخواست صدور برگ اجرایی و تعقیب عملیات آن و اخذ محکوم به و وجوه ایداعی به نام موکل را خواهد داشت که در وکالتنامه تصریح شده باشد. گروه وکلای دادفر این خدمت را به صورت تمام وقت از طریق مشاوره تلفنی و یا حضوری در خدمت مراجعین محترم قرار داده است. زیرا مسائل حقوقی بایستی با آگاهی هرچه تمام و آشنایی با قوانین موجود اقدام گردد.

در تعیین حق الوکاله وکیل مواردی نظیر نوع دعوای مطرح شده اعم از این که کیفری یا حقوقی باشد ، میزان پیچیدگی پرونده و روند رسیدگی آن موثر هستند که هم به صورت توافق فی مابین و هم مطابق تعرفه قانونی تعیین می شود . برای موفقیت در هر پرونده ای ،ابتدا باید بدانیم که پرونده کیفری باید تشکیل داده شود و یا حسب موضوع،پرونده در دادگاه حقوقی طرح شود.به صورت اختصار لازم است این موضوعات از هم تفکیک شوند،چرا که در نتیجه پرونده و صرفه جویی در وقت و هزینه موثر است. مشاوره با بهترین وکلای طلاق به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین در همه شهرهای کشور از طریق داداپ. مشاوره با بهترین وکلای خانواده به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین در همه شهرهای کشور از طریق داداپ. مشاوره با بهترین وکلای مهریه به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین در همه شهرهای کشور از طریق داداپ.

خدمات موسسه حقوقی

وکیل پایه یک دادگستری مشاوره با وکیل وظایف

پس از انتخاب بهترین وکیل، بهتر است ابتدا با تماس تلفنی، موضوع خود را با وی مطرح کنید تا وی از مشکل شما آگاه شود. اگر موضوع پرونده بدون نیاز به وکیل حل شود، وی راهکارهای لازم را به شما ارائه می‌دهد. در غیر این صورت می‌توانید به صورت حضوری به دفتر وی مراجعه و از نزدیک با بهترین وکیل انتخاب شده به مشاوره حقوقی پرداخته و در صورت تمایل پرونده خود را به او بسپارید. وکیل خانواده، وکیل پایه یک دادگستری است که به طور تخصصی در حوزه مختلف دعاوی خانواده نظیر طلاق توافقی، طلاق از سمت زوجه، طلاق از سمت زوج، مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت، الزام به تمکین و … فعالیت می‌کند. نماینده حقوقی خانواده علاوه بر تسلط بر مسائل حقوق خانواده می‌بایست یک روانشناس خوب نیز باشد.

دعاوی مربوط به قراردادهای خاص و در چارچوب ماده 10 قانون مدنی

همانطور که ذکر شد اشخاصی که فارغ التحصیل رشته حقوق و مبانی فقه و حقوق اسلامی هستند برای دارد شدن به دوره کارآموزی وکالت، باید در آزمون وکلا دادگستری که تحت نظارت کانون وکلای دادگستری برگزار می‌گردد، شرکت کنند. وکالت پایه دو دریافت می کردند و بعد از گذشت مدتی پروانه وکالت پایه یک می گرفتند اما این سیستم هم اکنون رد شده و قبول شدگان آزمون مشاوران قوه قضاییه هم بعد از قبولی و طی 18 ماه کارآموزی می توانند به عنوان وکیل پایه یک فعالیت کنند که البته به شرط قبولی در آزمون پایه یک است. کارآموز وکالت، فردی است که در آزمون کارآموزی کانون وکلا دادگستری پذیرفته شده و پروانه کارآموزی دریافت نموده است. این فرد، اگرچه حق وکالت در برخی از پرونده های حقوقی را داشته و عرفا وکیل محسوب می شود، اما در واقع کارآموز وکالت بوده و تا قبل از پذیرش در آزمون نهایی وکالت کانون وکلا یعنی آزمون اختبار، وکیل پایه یک دادگستری محسوب نشده و حدود اختیارات وی از حدود اختیارات وکیل دادگستری محدودتر می باشد. به همین دلیل در این مقاله ، به توضیح کامل مفهوم وکیل پایه یک دادگستری پرداخته؛ ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که وکیل پایه یک دادگستری کیست، سپس تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل قوه قضاییه و کارآموز وکالت را توضیح داده و در انتها، در مورد مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و وظایف وی توضیح خواهیم داد. تقدیم دادخواست یا شکواییه به مراجع قضایی و پیگیری پرونده در این مراجع، اگرچه برای افراد عادی و بدون حضور وکیل پایه یک دادگستری نیز امکان پذیر بوده، اما به دلیل اینکه این افراد از دانش حقوقی و تجربه کافی برخوردار نبوده، در بسیاری از موارد ممکن است به شکست در دعوا و تضییع حقوق قانونی اشخاص منتهی شود.

  • کافی است تلفن همراه خود را بردارید و با عنوانی که در ذهن دارید به جستجوی وکیل بپردازید .
  • اما ممکن است برخی افراد به دلیل عدم تمکن مالی از پس هزینه های وکالت بر نیایند در نتیجه برای اخذ وکیل و وکالت اقدامی انجام ندهند.
  • در این میان، گروهی از اشخاص نیز وجود دارند که بی آنکه دارای پرونده حقوقی در دادگستری باشند، صرفا در جهت دریافت اطلاعات تخصصی در رابطه با مورد حقوقی خود و جلوگیری از دعاوی و مشکلات حوقی خود در آینده به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری می پردازند.
  • اساسا افراد یا بدلیل مشغله کاری و یا به دلیل عدم آگاهی از مفاهیم حقوقی به وکیل مراجعه می کنند .


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: