پله برقی چیست؟ انواع نصب مشخصات فنی قیمت

پله برقی چیست؟ انواع نصب مشخصات فنی قیمت

موتور‌‌‌‌های القایی مورد استفاده در آسانسور به همراه گیربکس (جعبه دنده) و چرخ طیار به کار می‌روند. به خاطر همین تکان شدید بود که سرعت نهایی کابین در این موتورها کم بود. این موتورها دارای دو استاتور جدا گانه هستند که برای دو سرعت تند و کند به کار می‌روند. تعداد قطب استاتور دور کند معمولاً چهار برابر دور تند است که باعث می‌شود سرعت دور کند موتور یک چهارم دور تند باشد.

فراخوانی آسانسورهای در حال حرکت به روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. جزئی از آسانسور که مسافر، بار، یا هر دو را در خود جای دهد و دارای کف، دیواره، سقف و معمولاً درب است. دربی که در ورودی کابین قرار گرفته و معمولاً به‌طور خودکار باز و بسته می‌شود. که حرکت آن براثر اصطکاک بین سیم بکسل و شیار فلکه کشش به هنگام چرخش آن توسط سیستم محرکه انجام می‌شود. پس از نصب سازه و ادوات ، اتصال سیستم به برق و بازبینی نهائی فلکه ها و زنجیر ها و سایر ملزومات صورت می گیرد. این دستگاه نوعی چرخه تکرارشونده از پله‌های در گردش است، که در آن شاهد قرار گیری پله‌های بازگشتی در زیر پله‌های بالایی هستید.

پله های برقی دارای سه عرض ۶۰۰ میلیمتر، ۸۰۰ میلیمتر و ۱۰۰۰ میلیمتر هستند. زاویه این پله ها ۳۰ درجه و تعداد پله های افقی در ایستگاه های بالا و پایین سه عدد است. همه قطعات پله برقی غیر تجاری پوشش ضد زنگ دارد و درجه محافظت موتور آن IP54 است. شرکتهای آسانسوری، شرکتهایی هستند که در موضوع فعالیت آنها در اساسنامه شرکت (بند 2 اساسنامه) موارد مربوط به آسانسور و بالابر و پله برقی قید شده باشد.

دعوت از اعضای دارای مجوز های دانش بنیان

پله برقی نوعی نوار نقاله جابجایی محسوب می شود که از پله های به هم پیوسته تشکیل می شود که حالت افقی دارند و برای بالا و پایین بردن افراد کاربرد دارند. پله برقی گونه‌ای نقاله جابجایی است که برای جابجا کردن افراد به‌کار می‌رود. پله برقی از پله‌‌‌‌‌های به‌هم‌پیوسته‌ای تشکیل شده که به حالت افقی می‌مانند و برای بالا و پایین بردن افراد استفاده می‌شود. نیروی محرکه موتور آسانسورها سابقاً از موتور‌‌‌‌های جریان مستقیم و توسط برق برق جریان مستقیم بود که برای این گونه موتورها از راه انداز‌‌‌‌های گوناگونی همانند وارد – لئونارد استفاده می‌شد. با از دور خارج شدن موتور‌‌‌‌های جریان مستقیم و معرفی موتور‌‌‌‌های القایی سه فاز سالهاست که از موتور‌‌‌‌های الکتریکی سه فاز القایی یا آسنکرون و اخیراً از موتور‌‌‌‌های مغناطیس دائم و یا سنکرون استفاده می‌شود. در این موتورها از مکانیسم لنت ترمز استفاده می‌شود که با استفاده از نیروی اصطکاک مانع از حرکت ناخواسته موتور در حالت توقف می‌شود.

  • تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت فنی و مهندسی ستاره فراز نما می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
  • بالا رفتن از پله ها در مرور زمان می تواند به مفاصل زانو آسیب برساند و این امر برای سالمندان مشکلاتی را به وجود آورده است.
  • همانطور که می دانید آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا رفت.
  • امروزه آسانسور‌‌‌‌های هیدرولیکی نیز جای خود را در بین کاربران خانگی باز کرده‌اند.

بنا براین مجموعه هایی جهت ارائه محصولات و خدمات در این زمینه تاسیس می گردد. اکثر موتورهای پله برقی گیربکس دار هستند، وظیفه موتور پله برقی تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی برای حرکت پله برقی می باشد. اتخاب موتور برای هر پروژه ای ممکن است متفاوت باشد و بر اساس طول، عرض و اندازه پله برقی موتورهایی با ظرفیت 5.5 کیلووات تا 11 کیلووات استفاده می گردد. گیربگس یک جعبه ای است که از چندین چرخ دنده تشکیل می شود، در موتورهای پله برقی با استفاده از گیربکس گشتاور موتور را افزایش داده و نیروی مورد نیاز برای حرکت پله برقی به دست می آید. معمولا تمام وسایل الکترونیکی برای کار کردن نیاز به موتور دارند.

بررسی نوع روغن جهت روغن کاری کفشک لغزشی

اجرای پروژه‌های خاص در تمامی زمینه‌های مورد نیاز این صنعت از اهداف مجموعه امیدیار است و تجربه اجرای پروژه‌های ذکر شده گواهی بر این ادعا است. شرکت آسانسور و پله برقی آتیس با بیش از دو دهه تجربه در زمینه ی فروش و واردات آسانسورهای پکیج با به کار گیری نیرو های متخصص و همگامی با پیشرفت های روز دنیا موفق به برداشتن گام های موثر در صنعت آسانسور شده است. همچنین چاه باید منحصراً برای آسانسور باشد و نصب و عبور هرگونه لوله، کابل، سیم و تجهیزات دیگر در چاه آسانسور به‌جز سیم‌کشی و لوله‌کشی برق مربوط به سیستم روشنایی و کنترل آسانسور درون چاه آسانسور ممنوع است. در ساختمان‌های مسکونی که تعداد طبقات آن‌ها از روی طبقه اصلی (شالوده) بیش از ۳ طبقه بوده و یا فاصله بین طبقه اصلی و کف آخرین آپارتمان بیشتر از ۸ متر باشد پیش‌بینی آسانسور توصیه می‌شود.

پله برقی مدل Grace

تا قبل از دهه 1990، عمده اموزش‌ها در این صنعت بصورت اموزش‌‌‌‌‌های محدود و استاد و شاگردی و صرفاً در کارخانه‌‌‌‌‌های بزرگ آسانسورسازی معمول بود. برای اولین بار در سال 1995 میلادی اتحادیه آسانسور و پله برقی انگلستان با همکاری پروفسور یانوفسکی و پروفسور جینا بارنی اقدام به برگزاری دوره‌‌‌‌‌های آموزشی کوتاه مدت ماژولاری در انگلستان نمود که بیشتر مورد استفاده نصابان و متخصین این سایت کشور بود. در ادامه این اتحادیه با همکاری دانشگاه نورث همپتون انگلستان دوره‌‌‌‌‌های دانشگاهی این رشته را در مقطع کاردانی و کارشناسی آغاز نمود. اولین دوره این مقاطع در سال 1998 در نورث همپتون انگلستان با هدایت جانات آدامز، برایان واتز، استفان کازمارسیزیک که از اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک و علوم کاربردی بودند آغاز شد.

اسانسور ها مورد مناسب تری برای انتخاب یک دستگاه سریع هستند و می توانند با سرعت به سمت بالا یا پایین حرکت نمایند. با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش زیادی از قطعات پله برقی و آسانسور از شرکت CANNY خریداری و با توجه به پروژه های ساخت داخل تحت لیسانس آن شرکت مونتاژ می گردد و کلیه خدمات پس از فروش نیز به همین منوال انجام می شود. به منظور محاسبه فضای مورد نیاز برای نصب پله برقی باید طول افقی آن اندازه گیری شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: