PLC چیست و چه کاربردهایی دارد؟ کاسیت پردازش ماداکتو

که برای مهندسان برق کنترل و مهندسان فعال در حوزه اتوماسیون صنعتی ضروری است که به این دو زبان برنامه نویسی مسلط باشند . آموزش plc درجه 2 فقط شامل آموزش برنامه نویسی plc و وایرینگ plc و دیجیتال و آنالوگ plc می شود . در این مطلب به بررسی دو مورد از محبوب‌ترین و پرکاربردترین پی ال سی های شرکت زیمنس پرداخته ایم و تمام ویژگی‌ها،‌معایب و مزایای logo8 و s71200 را بررسی کرده‌ایم. در این آموزش به بررسی یکی از تابع‌های مهم در برنامه‌نویسی پی ال سی پرداخته‌ایم. این تابع برای زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهیم حتی هنگام قطعی اتصال،‌مقادیر ثابت بمانند.

انواع مختلف PLCها کدام است؟

بارهای القایی ممکن است باعث افزایش سریع و ناگهانی ولتاژ و جریان شوند، در این صورت حذف این ولتاژ و جریان ناخواسته لازم است. اگر فیوز ماژول پس از تعویض مجدداً قطع شود، ممکن است مشکل این مورد باشد که جریان خروجی ماژول از حد خود فراتر رفته یا خروجی دستگاه اتصال کوتاه شده ‎است. سیگنال‌های مجزا را از دستگاه ورودی به PLC ارائه و سیگنال‌های ON/OFF را از PLC به دستگاه خروجی ارسال می‌کند. در این حالت برنامه اجرا می شود و به دستگاه های خروجی نیز انرژی می دهد. ما نمی توانیم با استفاده از رابط برنامه نویس / اپراتور در این مدل حالت پردازنده را تغییر دهیم.

  • هنگامی که تعداد ورودی و خروجی موردنیاز خود را مشخص کردید، بررسی کنید که آیا میکروکنترلر مورد نظر تعداد ورودی/خروجی مورد نیاز را دارد یا خیر.
  • با این حال، آلن بردلی MicroLogix 1200 همچنین دارای ماژول های ورودی و خروجی PLC اختیاری برای توسعه است.
  • مدل های با صفحه نمایش دارای 6 خط برنامه با 20 کاراکتر در هر خط و 3 رنگ پس زمینه است و از طریق اترنت متصل می شوند.
  • سیگنال های ورودی و خروجی آنالوگ یک مقدار متغیر هستند که بین یک محدوده مقدار خاص تغییر می کنند.
  • نشانگرهای تشخیصی در قسمت جلوی CPU، نقصی را در حافظه یا ارتباطات نشان می‌دهند.

این امر اصلا خوب نیست؛ چرا که ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد. بسته به نیازهای خاص، موقعیت مکانی و اهداف شما، ممکن است بستر‌های متفاوت و همچنین PLC‌های خاص پیشنهاد شود. به عبارت دیگر، آگاهی از برند‌های مختلف، مزایای آن‌ها، معایب آن‌ها و همچنین مناسب‌ترین موارد ضروری است. شمارنده تایمر و مقایسه‌کننده را می‌توان به راحتی در آن برنامه‌نویسی کرد.

دستگاه میدان خروجی و تعامل کنترلر به دلیل این ماژول انجام می‌شود. دستگاه های خروجی می‌توانند یک شیر، موتور، پمپ، لامپ و غیره باشند. سیگنال CPU برای کنترل دستگاه های میدانی سیگنال های سطح پایین خواهد بود.

PLC ها

PLC چیست و چه کاربردهایی دارد؟ کاسیت پردازش ماداکتو همانند ورودی‌های PLC، اولین قدم برای عیب‌یابی در خروجی‌ها، جداسازی این مشکل به سه بخش ماژول، دستگاه یا سیم‌کشی قیمت plc دستگاه است. سیم‌کشی نامناسب، یک دستگاه معیوب، یک ماژول معیوب یا ولتاژ نادرست بین دستگاه و ماژول می‌توانند علت مشکل باشند. هنگامی که دستگاه فعال می‌شود، نشانگر وضعیت روشن بودن ماژول باید روشن شود که نشان دهنده اتصال به برق است.

نقشه ترانس ریموت دار سیماران و لگزو


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: